Kadra

kamila zajdel

natalia van vlerken

1
założycielki Akademii
…Nasz projekt współtworzy fantastyczny zespół pasjonatów, oddanych swojej pracy i swoim pacjentom.
natalia van vlerken

Założycielka AzP, zoofizjoterapeutka

Absolwentka Biologii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyplomowana Zoofizjoterapeutka, Instruktorka Rekreacji Ruchowej o specjalizacji – Jeździectwo. Założycielka i właścicielka Centrum Rehabilitacji Weterynaryjnej – Rehabilitacja z Psitupem oraz Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego – Akademia z Psitupem. Od wielu lat czynnie pracująca terapeutycznie z małymi zwierzętami oraz sporadycznie z końmi. Część swoich studiów spędziła na jednym z najlepszych europejskich wydziałów biologicznych Uniwersytetu w Uppsali, gdzie miała przyjemność obserwowania i uczenia się od największych autorytetów świata nauki. Do dziś objawia się to w szczególnym uwielbieniu wyszukiwania, testowania i wdrażania najnowszych odkryć naukowych dotyczących fizjoterapii zwierząt. Rehabilitacja pacjentów neurologicznych, terapie manualne, biomechanika ruchu oraz hobbystycznie – diagnostyka obrazowa to najbliższe jej sercu tematy w praktyce zawodowej. Najważniejsze ukończone szkolenia w tym zakresie to m.in. Neurorehabilitacja funkcjonalna w zoofizjoterapii, Manipulacje stawowe i powięziowe (I i II stopień), Manipulacje Powięziowe met. Stecco (I i II stopień) oraz spotkania edukacyjne z zakresu neurologii, ortopedii, najczęstszych urazów u psów i koni sportowych, zastosowania metod obrazowania takich jak USG, RTG, MRI, TK w diagnostyce aparatu mięśniowo-szkieletowego.

  • Ortopedia w praktyce
  • Diagnostyka i badanie fizjoterapeutyczne
  • Kinezyterapia i biomechanika ruchu
  • Postępowanie fizjoterapeutyczne u psów sportowych
  • Hydroterapia
Kamila Zajdel

Założycielka AzP/, zoofizjoterapeutka

W 2016 roku ukończyła studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Następnie zdobyła kwalifikacje zoofizjoterpeuty małych zwierząt.  Aby mieć maksymalną perspektywę pracy ze zwierzętami rozszerzyła wykształcenie o zawód technika weterynarii. Założycielka Akademii z Psitupem, w której pełni funkcję Dyrektora. Jest także właścicielką i czynną terapeutką Centrum Rehabilitacji Weterynaryjnej- Rehabilitacja z Psitupem w Krakowie, które od lat zajmuje się rehabilitacją zwierząt z problemami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz opieką psów sportowych.  W 2019 roku odbyła staż rehabilitacji neurologicznej w Centro de Reabilitação Animal da Arrábida w Portugalii, doświadczając pracy z najcięższymi pacjentami neurologicznymi z całej Europy. Uczestniczka kursów i warsztatów zarówno w fizjoterapii weterynaryjnej jak i ludzkiej. Te które wniosły najwięcej do jej praktyki to m.in.: Neurorehabilitacja funkcjonalna w zoofizjoterapii (2017r.), Neurorehabilitacja funkcjonalna w zoofizjoterapii (2019r.), Igłoterapia sucha moduł I (2021r.) i moduł II (2022r.), Neurorehabilitacja Funkcjonalna (2023r.) Neurologia psów i kotów, poziom zaawansowany trudne przypadki (2024r.)spotkania edukacyjne i kursy diagnostyki USG narządu ruchu m.in. USG narządu ruchu RUSI (2022r.),  a także w ostatnim czasie szkolenia z zakresu fizjoterapii inwazyjnej: Przezskórna Elektroliza EPTE (2023r.), Przezskórna Neuromodulacja NMP (2024r.).

  • Neurologia w praktyce
  • Diagnostyka i badanie fizjoterapeutyczne
  • Terapia manualna 
  • Przegląd specjalistycznych metod terapeutycznych

Adrianna Głuc 

Zoofizjoterapeutka

Dyplomowana zoofizjoterapeutka oraz absolwentka Zootechniki, specjalizująca się w hodowli psów i kotów. W roku 2020 ukończyła studia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Obecnie kontynuuje naukę na kierunku Psychologia i Biologia Zwierząt na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W 2018 roku dołączyła do Centrum Rehabilitacji Weterynaryjnej- Rehabilitacja z Psitupem. Jako pracownik z najdłuższym stażem pracowała nad terapią specyficznych przypadków, głownie neurologicznych, zdobywając na tym polu znaczące doświadczenie. Jako osoba o przyjaznym usposobieniu stała się mentorem dla osób nowo przyjętych do zespołu oraz sprawuje merytoryczną pieczę nad chętnymi do podjęcia praktyk w Centrum. Obecnie rozwija się w kierunku pracy manualnej jako dodatkowej alternatywy w terapii zwierząt z zaburzeniami ciężkich przypadków neurologicznych.

  • Fizykoterapia w teorii
  • Fizykoterapia w praktyce

Joanna Bożek

Lekarz weterynarii, specjalistka diagnostyki obrazowej

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w 2017 roku. Uczestniczka specjalizacji z zakresu diagnostyki obrazowej, która skradła jej serce i to właśnie w tej dziedzinie intensywnie się rozwija. Od 2020 roku zajmuje się wykonywaniem badań tomografii komputerowej, znieczula pacjentów i dba o ich bezpieczeństwo w trakcie znieczulenia. Swoje doświadczenie zdobywała na zagranicznych stażach między innymi na Ankara Universitesi Wydział Chirurgii i Radiologii Weterynaryjnej oraz w Neapolu odbywając półroczny staż radiologiczno – chirurgiczny na Università degli Studi di Napoli Federico II. W Polsce doskonali się odbywając liczne staże w klinikach weterynaryjnych oraz uczestniczy w tematycznych konferencjach i warsztatach. W 2022 roku ukończyła sześciodniowy, intensywny kurs tworzenia opisów w tomografii komputerowej. Pani doktor ukończyła również studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. 

  • Anatomia radiologiczna
  • Radiologia

Mateusz Żukowski 

Lekarz weterynarii, specjalista chirurgii miękkiej

Ukończył studia w kierunku Weterynaria w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Krakowie. Chcąc ukierunkować swoją praktykę w stronę chirurgii, jeszcze będąc studentem, asystował w zabiegach chirurgii miękkiej i twardej pod okiem doświadczonych praktyków. Dzisiaj kontynuuje naukę w formie studiów podyplomowych z chirurgii tkanek miękkich na European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) z siedzibą w Luksemburgu. Uczestnik kursów z zakresu chirurgii miękkiej m.in. Soft tissue surgery I (2022r.). Obecnie praktykuje jako chirurg tkanek miękkich w Przychodni Weterynaryjnej Lovet w Krakowie, specjalizującej się w ortopedii i onkologii zwierząt małych. Doktor poza zamiłowaniem do zawodu od wielu lat uprawia skateboarding.

  • Farmakologia i Interna

Sebastian Dadej 

Lekarz weterynarii, specjalista ortopeda

Tytuł lekarza weterynarii uzyskał 2013 roku kończąc studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu ortopedii weterynaryjnej w kraju i zagranicą. Najważniejsze z nich to: -Kurs diagnostyki aparatu ruchu w Roztoczańskiej Szkole Usg – Zamość 2013 -Kurs artroskopii stawu łokciowego oraz ramiennego – Praga 2014 -Warsztaty chirurgicznego leczenia stawu kolanowego metodą X-Porous TTA- Żylina 2015 -Warsztaty chirurgicznego leczenie złamań kości metodą stabilizatora zewnętrznego – Żylina 2015 -Kurs artroskopii stawu łokciowego oraz ramiennego – Żylina 2016 -Kurs leczenia stawy łokciowego metodą PAUL – Edynburg 2017 -Warsztaty artroskopii stawu kolanowego – Barcelona 2018 –Warsztaty chirurgicznego leczenia stawu kolanowego metodą TPLO – Warszawa 2019 -Kurs usg aparatu ruchu psów sportowych – Cremona 2021 -Kurs leczenia stawu biodrowego metodą DPO – Grudziądz 2022. Uczestnik Światowych Kongresów Ortopedów i Traumatologów Weterynaryjnych. Prywatnie pasjonat sportu i motoryzacji.

  • Ortopedia w fizjoterapii zwierząt – teoria

Jan dąbrowski

Lekarz weterynarii, specjalista ortopeda 

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Studia ukończył w 2013 roku. Chirurgia ortopedyczna jest jego pasją od samego początku przygody z weterynarią, dlatego szkolił się u jednych z najbardziej uznanych specjalistów z tej dziedziny w całej Polsce, takich jak: dr n. wet. Igor Bissenik, dr n. wet. Jacek Mederski, czy dr n. wet. Grzegorz Wąsiatycz.
Pozwoliło mu to zdobyć wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie nie tylko najnowszych technik operacyjnych, ale także – co ważne – pełnej diagnostyki rentgenowskiej pacjentów ortopedycznych.

Prywatnie uwielbia psy, szczególnie rasy Welsh Corgi, które okazały się być także jego inspiracją zawodową.To właśnie dzięki jego osobistemu psu diagnostyka i leczenie problemów układu ruchu psów ras chondrodystroficznych stały się jego pasją.
Właściciel firmy Vet Effec,t w której spełnia się konsultując i operując trudne przypadki ortopedyczne w lecznicach na terenie Krakowa.

  • Anatomia neurologiczna
  • Sekcja 
  • Neurologia w fizjoterapii zwierząt – teoria

Kamila Maj

Zoofizjoterapeuta

Doktor nauk o kulturze fizycznej, zoofizjoterapeuta, osteopata zwierzęcy, instruktor szkolenia psów, trener i zawodnik agility, ukończyła studia na AWF w Krakowie.
Zawodowo z psami związana od 2013 r. Na codzień prowadzi KRAK FizjoWet – Centrum fizjoterapii i osteopatii zwierząt oraz KRAK TEAM – Centrum Psich Sportów.
Nieustanie się rozwija podczas kursów, warsztatów i konferencji m.in. Metoda STECCO, kurs Pies Sportowy, Kurs technik powięziowych. Bierze czynny udział w zawodach agility w Polsce i całej Europie.
Jej pasją jest praca ze zwierzętami i ich właścicielami. Prywatnie właścicielka dwóch psów –  12 letni border collie Kraken i 4 letnia mała torpeda Merci, a także koń Belek

  • Anatomia neurologiczna
  • Sekcja 
  • Neurologia w fizjoterapii zwierząt – teoria

Patryk Kuleta

Doktor nauk biologicznych, specjalizacja biofizyka

Jest absolwentem Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (WBBiB) Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończył w 2011 roku studia magisterskie na kierunku Biofizyka. W 2017 roku na tym samym wydziale uzyskał stopień doktora nauk biologicznych ze specjalnością Biofizyka. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta naukowo-dydaktycznego w Zakładzie Biofizyki Molekularnej na WBBiB Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach pracy naukowej zajmuje się głównie badaniem przemian energetycznych zachodzących w komórkach żywych na poziomie molekularnym. Bada podstawy działania białek przekształcających energię w komórkach zwierzęcych jak i roślinnych. Ponadto interesuje się także terapią protonową nowotworów. W ramach pracy dydaktycznej prowadzi zajęcia ze studentami w różnych kursów takich jak: biofizyka, użytkowe programy komputerowe, biologia strukturalna błon biologicznych, czy zastosowanie liposomów do transportu leków. Poza nauką działa również w środowisku akademickim, w latach 2007-2017 w ramach działalności Koła Studentów Biofizyki „NOBEL” a w latach 2011-2017 także w strukturach Towarzystwa Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie pasjonat motoryzacji i sportu w szczególności kolarstwa i biegów górskich. 

  • Biologia ogólna
  • Fizykoterapia w teorii

Maciej Szczepański

Lekarz weterynarii

Absolwent Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, twórca projektu naukowego „Wykorzystanie technologii druku 3D w produkcji protez dla zwierząt po częściowej amputacji kończyny„. Laureat prestiżowego konkursu London Vet Show 30under30. Clinical manager oraz Co-Founder start up’u Wimba, który pracuje nad wdrażaniem nowych technologii w medycynie weterynaryjnej. Rozwija się jako lekarz w jednej z krakowskich lecznic. Uczestnik szkoleń w zakresie ortopedii weterynaryjnej oraz medycyny ratunkowej.

Ortotyka i Protetyka